Що робити, якщо вибрав не ту професію?

Здавалося б, що найскладніше уже позаду – ти успішно здав тести та вступив до вишу. Батьки щасливі, родичі щасливі, ти щасливий, всі щасливі. Почався перший, другий, а можливо і третій навчальний рік і тут ти розумієш, що ти «не в свої тарілці», що це не та справа, якою ти хотів би займатися! Що ж робити?!

Для початку, потрібно розібратися, чи дійсно ця професія тобі не підходить. Часто трапляється, що думки про те, що я вступив не в той навчальний заклад, вибрав не ту спеціальність, з’являються в студентів підчас сесії. А потім здав заліки, іспити, ніщо на тебе не тисне і перспектива подальшого навчання здається вже не такою вже і поганою. Тому перше – дай собі час подумати. Почитай про свою майбутню професію, при можливості – поговори з майбутніми колегами, вони повідають тобі про ті робочі нюанси, про які ти навіть не підозрював.

Але що ж робити, якщо ти точно для себе вирішив, що все це геть не твоє і ти вбачаєш своє покликання в іншій справі?

Тут є два варіанта. Перший – це набратися сил і терпіння, отримати диплом і далі вирішувати, що робити з своїм життям. Якомога менше часу проводь в університеті, весь вільний час присвячуй пошуку себе – запишись на курси, вибери професію, дізнайся більше про роботу, яку хотів би отримати і, в цілому, не падай духом!

Другий варіант – кинути все і вступити до омріяного вишу. Якщо ти тільки вступив, або ж провчився лише рік, то таке рішення цілком оправдане. Але тут потрібно бути дуже уважним та обережним, інакше можна помилитися і вдруге. Та якщо прозріння прийшло до тебе на третьому-четвертому курсі, то варіант покинути все розглядати не варто. Так, це не просто – дисципліни не цікаві, атмосфера не та…Але не варто відразу спалювати мости та кидати університет. Як варіант, спробуй поєднувати навчання на двох факультетах, переведись на заочне відділення.

І пам’ятай, не має марно втраченого часу, є досвід, а він завжди потрібен!

Fill out my online form.